Artırılmış Gerçeklik

VolTurk Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış gerçeklik gerçek dünyadaki ortamın ve içeriklerin bilgisayar tarafından üretilen ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı, doğrudan veya dolaylı fiziksel görünümüdür.

Artırılmış gerçeklik temelde ikiye ayrılır. Marker(hedef görüntü) ile çalışan ve marker kulanmayan olmak üzere. Marker ile çalışan uygulamalar daha az işlem gücü kullanır ve minimum donanım gereksinimlerini mevcut bir çok akıllı cihaz karşılar. Bu sebep ile şuan nazara yaygın sistemdir. Logo, katalog vb. her türlü görüntü sisteme tanıtılarak üzerinde video, 3 boyutlu model,buton vb. gibi bir çok meteryal eklenerek etkileimli içerikler oluşturulur. target boyutu stndart tutulduğunda üzerisine yerleştirilen nesnelerde gerçek boyutlarında görüntülenmektedir.

Marker a ihtiyaç duymayan sistemler de ise ( arkit, arcore) 3D mapping işlemi yapılır. Mobil cihazın kamera ve sensörleri kullanırak ortamın 3 boyutlu olarak haritası çıkartılır ve ölçülndirilir. Bu işlem saniyeler içerisinde yapılır, bu sebeple sadece yeni model gerekli donanıma sahip cihazlar ile kullanılablir. Yakın gelecekte daha yaygın olacak bu sistem ile etrafımızdaki herşeyi marker olarak kullanabilir ve 3 boyutlu nesnelerin etrafında rahatça gezebilmemize olanak tanır.

Her iki yöntem için de kişiye/firmaya özel uygulama yapılıp, App store / Google play de yayınlanabileceği gibi, geliştirdiğimiz bulut artırılmış gerçkelik uygulaması ile daha ucuz maliyetle hazır hedef kitlesine içeriklerinizi ulaştırabilirsiniz. Bulut üzerinden çalışan uygulama telefonlarda daha az yer kaplar. Eklemek istediğiniz görsel, 3D model, video vb. içerikleri nerede ne şekilde çıkacağını bildirdikten sonra maksimim 2 iş günü içersinde uygulamanız Ardunya içerisinde güncellenir ve ios/android platformlarında kullanıma hazır hale gelir. Ardunya uygulamasını indirerek söz konusu hedefe cihaz kamerası ile baktığınızda içerkler artırılmış gerçeklik ile belirir. Son kullanıcılar açısından her firmaya özel binlerce uygulamayı yüklemek yerine tek bir uygulama ile hepsine içerik sağlamak çok daha avantajlı olduğu gibi, içerik oluşturan firmalar içinde çok daha ekonomik bir hizmet sunabilmektedir.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK NE İŞİNİZE YARAR?

Why choose Us?

Görsellerinizi Daha Anlamlı Kılar

Her türlü görselinizi ; afiş, katalog, broşür,logo, kitap, fotograf ...; artıırlmış gerçeklik ile tanımlayarak sanal dünya ile iletişime geçirebilirsiniz. QR kod kullanımında size özel kodu mobil cihazlar ile okuttuğunuzda size özel içerikler geldiği gibi, artırılmış gerçeklik ile koda gereksinim duymadan görselleri okuttuğunuzda size özel içerikler gelir. Hem de QR kodlarda olduğu gibi link ile değil direk görüntünün üzerine. Videolarınızı koyabilir, bağlantı iletişim linklerinizi verebilir yada ürününüzü 3 boyutlu olarak yerleştirebilirsiniz. Bu sayede görseliniz sizin mobil uygulamanıza dönüşür.

Why choose Us?

Ürünlerinizi 3 Boyutlu Olarak Gösterir

Günümüzde ürün tanıtımında fotoğraflar ve videolar yaygın olarak kullanılmakta. Çünkü ürünlerinizi her an her yerde bulundurmanız ve sergilemeniz mümkün değil.Lakin artırılmış gerçeklik ile ürünleriniz her an her yerde olabilir. Kullanıcılar ürünlerinizi eline alıp, istedikleri açıdan inceleyebilir. Hatta kullanacakları yere yerleştirip nasıl durduğunu görebilir.Hemde ürününüzün gerçek ölçüleri ile.

Why choose Us?

Ortam Algılama ile Müşterilerinizi Şaşırtır

Gelişen teknoloji sayesinde birçok mobil cihaz ile ortamı 3 boyutlu olarak algılayabiliryoruz. Bu teknolojiyi artırılmış gerçeklik ile birleştirdiğimizde ise yapabileceklerimizin sınırı yok.Bina dış cephe kaplaması yapan bir firma, tablet aracılığı ile binaya bakarak üzerindeki kaplamayı anlık oalrak değiştirerek müşterilerine yeni halini gösterebilir, mutfağın yeni halini müşteriniz ile beraber gezebilir hatta evin bahçesine satacağınız arabayı park edebilirsiniz.

Çalışmalarımız

Projelerimizin bazılarını aşağıdaki resim ve videolardan inceleyebilirsiniz..

Sanal Sekreter

Sokak Çalışması

Konak Belediyesi

Sanat - Resim

ÖSYM Tercih Rehberi

Ortak Platform

3D Eğitim

Çocuk Eğitimi

Botanik

Marmaris Belediyesi

Müze - Tarih

Daha Fazla İçerik için Ardunyayı İnceleyebilirsiniz