Endüstriyel Otomasyon

VolTurk Endüstriyel Otomasyon

Otomasyon endüstride, yönetimde ve bilişim alanında gerçekleştirilen işlemlerde insan vasıtasıyla gerçekleştirilen işlerin otomatik olarak yapılmasını kapsamaktadır..

Endüstriyel otomasyon; mekanik, elektronik ve bilgisayar tabanlı sistemleri kullanarak imalatın gerçekleştirilmesi ve kontrol edilmesidir.

Proje aşamasından itibaren mekanik imalat, elektrik tesisatı ve otomasyon sistemlerini tek çatı altında gerçekleştiren Türkiye de faaliyet gösteren sayılı firmalardan birisiyiz.

Why choose Us?

Otomasyon Çözümleri

Automotion Solutions

Otomasyon projelerinde öncelikli olarak yapılması gereken ve gelecekte yapılabilcek işlemler listelenir. Bu liste üzerinden PLC seçimi ve ek modüller(analog giriş, loadcell modülü ..vb.) belirlenir. Kullanım yerine göre HMI (operatör paneli, dokunmatik ekran) yada mekanik kullanıcı arayüzü tasarlanır. Bu aşamada ekranların yada butonların adeti ve nerelere yerleştirileceği uzun süreli kullanım düşünülerek mantıklı olan en ergonomik şekilde belirlenir. Daha önceden alınan olay örgüsü ile cihazlar programlanır ve risk noktaları belirlenir. Belirlenen risk noktaları için ekstra çözümler geliştirilerek minimize edilir.Süreç sonunda hazırlanan pano sisteme entegre edilir. Bu süreçte kullanılan komponentler (kablo,tmş,sensör vb.) otomasyon mantığı çerçevesinde emniyet katsayısı içerisinde alanında uzman personeller tarafında montajlanır. Sonrasında ihtiyaca göre mobilize edilebilir(android/ios) yada IOT ile internet ortamına güvenlikli şekilde taşınarak sisteme heryerden ulaşım ve kontrol sağlanır. Tercih ettiğimiz markalar Delta, GMTCNT (yerli), Siemens ve Panasonic.

Why choose Us?

Nesnelerin İnterneti Internet of Things

ESP serisi çipler ile ister endüstri için ister eviniz için birbiri ile iletişime geçebilen kartlar bünyemizde tasarlanır ve imal edilir. Bu süreçte kontrol edilecek ürünlerin voltaj ve güç değerlerinin yanında tek modül üzerinden kaç adet cihaz kontrol edileceği, sinyal girişinin olup olmayacağı ve analog-dijital giriş - çıkış sayıları belirlenir. Kullanım yerine göre özel olarak kutulanır. Cihazlar birbiri ile iletişime geçtiği ardışık işlemler sorunsuzca gerçekleştirilir ve farklı isteklere kolayca adapte edilebilir. Sistemi destekleyecek mobil ve web tabanlı arayüzler de sadelik ve fonksiyonellerik temelleri ön planda olacak şekilde tasarlanır ve kodlanır. Bu sayede yapay zeka, uzaktan erişim ve anlık rporlama faaliyetleri kolaylıkla tamamlanır.

Why choose Us?

Protez ÇözümleriProsthesis Solutions

Yerli geliştirdiğimiz metal 3 boyutlu imalat teknolojisi ile vücut içi ve vucut dışı medikal implant ve protezleri istenilen malzeme ile üretebilmekteyiz. Bunun yanında ağırlıklı olarak tel erezyon teknoloji kullanılarak hassas protez el parçaları üretiyoruz. Geliştirdiğimiz yazılım ile kasların 8 noktasından alınan emg sinyallerini işleyerek kas haritasını çıkartıyoruz. Tek yada iki noktadan alınan sinyallere nazaran çok daha hassas, 64 işleve kadar kişiye özelleştirebilir geliştirdiğimiz yazılımı ile yaşanabilecek sorunları yaşanmadan çözebiliyoruz. Bu alanda çalışan firmalara arge konusunda destek olmaktayız. İzinlerimiz tamamlanması ile 2018 ikinci yarısından itibaren kendi markamız ile yerli protez kol imalatına başlayacağımızı da gururla söylüyoruz.

Çalışmalarımız

Mermer Askı Profiline Sünger Takma Hattı

Mermer Askı Profiline Sünger Takma Hattı

Bobin Felex Makinesi ve Otomasyonu

Bobin Felex Makinesi ve Otomasyonu

Kürleme Fırını ve Otomasyonu

Kürleme Fırını ve Otomasyonu

Otomatik Hadde Makinesi

Otomatik Hadde Makinesi

Çikolata Üretim Hattı

Çikolata Üretim Hattı

Kameralı Kalite Kontrol ve Hata Ayıklama Otomasyonu

Kameralı Kalite Kontrol ve Hata Ayıklama Otomasyonu

Plastik Enjeksiyon Mal Alma Robotu

Plastik Enjeksiyon Mal Alma Robotu

Aksiyal ve Radyal Pim Delme Makinesi

Aksiyal ve Radyal Pim Delme Makinesi

Aşınma Test Makinesi

Aşınma Test Makinesi

Daha Fazla Bilgi ve Fiyat almak için Bizimle İletişime Geçin